Posledný kus cesty

Autor: Radoslav Žilinský | 27.7.2020 o 11:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  45x

Keby som mohol vypychnúť jednu vec, ktorú by som si želal, tak by to bolo, aby sa ľudia o seba začali naozaj zaujímať do hĺbky a do detailu.

Po vysokej škole sa mi naštastie život začal otáčať tým správnym smerom. Myslím tým konkrétne, že som sa pomaly otváral veciam aj mimo môj vtedajší zorný uhol - meditácia, čínska medicína, esenciálne oleje, proces orientovaná práca či rôzne druhy vedomejšieho pohybu. Viedlo ma to hlbšie do života a krok po kroku som zisťoval, čo vlastne tvorí to moje vnímanie reality. Ako si ju vytváram a ako to môžem ovplyviť - zdravo, aby to bolo so mnou aj s okolím v súlade. Lebo ego, či naše premýšlanie si dokáže vymyslieť rôzne vychytávky, ale používať tie nástroje tak, aby boli v súlade s mojou dušou a telom je už troška iný stupeň umenia.
Doteraz sa učím skôr cibriť svoju intuíciu a snažím sa nájsť balans v tom milióne životných polarít.
Obrovský základ mi dala Meditačná škola, na ktorú som vtedy narazil. Aj teraz ma zalieva vďačnosť keď si spomeniem koľko neskutočne prospešných a hlbokých vhľadov som si pri nej uvedomil. Po rokoch mi z toho už veľa príde ako prirodzená súčasť môjho sveta. Až zabúdam, že ostatní ľudia o tom veľa nevedia. Preto som sa rozhodol vytvoriť tento môj projekt, cez ktorý pomaly zdieľam, to čo viem a považujem za naozaj hodnotné. To čo mi naozaj mení kvalitu života a vnímania k lepšiemu. Je to celé obrovský balík čo sa v nás môže diať a verím, že keď sa v tom budeme spoločne vzdelávať a budeme sa potom v sebe lepšie vyznať, až potom sa môže celá spoločnosť posunúť o kročik k tomu slávnemu vnútornému mieru. Každý k tomu môže prispieť.
Keby som mohol vypychnúť jednu vec, ktorú by som si želal, tak by to bolo, aby sa ľudia o seba začali naozaj zaujímať do hĺbky a do detailu. A hlavne mali voči tomu trošku menej strachu, čo prichádza s lepším vzdelaním, ale hlavne so zakorenením vedomia v tele tj. mimo ega. Pretože hlavný strach v týchto veciach produkuje hlavne naše ego.
Takže meditácia, ak je uchopená správne tak zaisťuje oveľa menej strachu, väčšiu otvorenosť a hravosť voči sebe a vonkaješiemu svetu. Je to cesta, ktorá je niekedy náročná, ale prináša exotické ovocie. A to nikde inde nebudete môcť ochutnať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koronavírus nabral na Slovensku druhý dych

Za nárastom sú prípady dovezené zo zahraničia.

Stĺpček Jakuba Fila

Sme pripravení na scenár, že Kočnera oslobodia?

Trestný proces na konci dňa chráni obžalovaných.


Už ste čítali?