Dávaj si iba príjemnú výzvu

Autor: Radoslav Žilinský | 18.7.2020 o 11:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  54x

Aký máme vzťah k jednotlivým častiam seba častokrát odráža aj to aký máme postoj k výzvam. Rád by som to dnes trochu priblížil, nech sa v tom vieme zdravšie orientovať.

Rád si vytváram rôzne mentálne pomôcky, ktoré mi pomáhajú zvládať bežné životné výzvy o trochu príjemnejšie. Aj toto je jedna z nich, ktorú si často pripomínam. Používam ju hlavne keď cvičím alebo sa zameriavam na rast v akejkoľvek oblasti.
V tomto smere poznám tri typy ľudí. Tí čo si hlavne užívajú a pri akejkoľvek predstave makačky sa im robí na koži vyrážka. Na druhej strane sú zase makači, ktorí vyzerajú, že sa hlavne treba zodrať z kože a keď poriadne netrpíš tak vlastne akoby si ani nežil. No a potom je tu tretia skupina, ktorá to dokázala inteligentne skĺbiť a zobrať si z oboch polarít to najlepšie. Vznikne z toho práve takzvaná “príjemná výzva”, keď kultivujeme lákavosť a makačku súčasne. Posúvame svoje hranice, ale zároveň si ich nadstavujeme tak, aby to bolo pre nás prospešné a nevyčerpávalo nás to.
Všímam si, že je niekedy veľmi tažké sa v tom vidieť, kde mám svoje tendencie. Uvedomujem si akú veľkú rolu tam zohrávajú osobné skúsenosti, prebraté vzorce z kultúry a rodiné traumy. Ale aj toto je jeden zo spôsobov ako sa môžme na tej škále uvidieť a začať to postupne meniť.
Ako to máš ty? Máš pocit, že by si potreboval viacej zamakať alebo si viac užívať to čo robíš?

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Koronavírus nabral na Slovensku druhý dych

Za nárastom sú prípady dovezené zo zahraničia.

Stĺpček Jakuba Fila

Sme pripravení na scenár, že Kočnera oslobodia?

Trestný proces na konci dňa chráni obžalovaných.


Už ste čítali?